Category: Alternative

8 thoughts on “ Niķis - Helvijs Stengrēvics Un Dzeguzīte - Jancim Jubileja (Vinyl, LP) ”

  1. SotNews. betcipigetithotapicumspenturnli.coinfo është një media online, që ka për qëllim informimin e paanshëm duke vënë profesionalizmin në plan të parë. Ky portal informativ është një alternativë e re që rreket të krijojë nje hapësirë sa më të lirë për gazetarinë e vërtetë.
  2. Ritonis is the record label based in Riga, Latvia that replaced the Baltic branch of Мелодия. It started out by rereleasing a number of LPs previously released by Мелодия. Most of their releases were sold to the Russian and local markets.
  3. Janusz Bugajski, ekspert për Ballkanin në Qendrën për Analiza të Politikës Evropiane (CEPA) me seli në Uashington, në një intervistë të botuar në Angjecinë e lajmeve Iliria me titull: Trazirat nëse ndodhin, kanë sponsor Rusinë, thotë se: “Rusia do të jetë përfituesi kryesor ndërkombëtar nëse Shqipëria do të përfshihej nga konfliktet e brendshme dhe.
  4. Zyrtarë të Komitetit Olimpik Ndërkombëtar dhe të Komitetit Olimpik Evropian po e vizitojnë KOK-un Hedhet shorti i UEFA-s, Liburni takohet me rivalët nga Ballkani (FOTO) Lajme të popullarizuara. Gjysmëfinalet e kthimit: Vëmendja te Feronikeli-Ballkani, Drenica tenton “përmbysjen e pamundur” ndaj Prishtinës.
  5. Nov 06,  · 2 posts published by UndijaA during November Jau pasen no vadošas LSA pozīcijas ir izskanējis apgalvojums, ka studentu organizācijās ilgtermiņā neko nav iespējams un tāpēc arī nevajag darīt, jo cilvēki mainās, un idejas, kas iesāktas, līdz ar jauniem vadītājiem aiziet bojā, līdz ar to darbs ir veltīgs. Es secinu, ka galu galā sanāk tā, ka cilvēkiem te ir jābūt.
  6. Me rastin e përvjetorit të 13 të vdekjes së presidentit historik të Kosovës, Ibrahim Rugova, në Prishtinë do të organizohen një varg aktivitetesh. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj, në orën do të bëjë homazhe tek varri në Velani, njofton Klan Kosova. Ndërsa kryesia e LDK-së bashkë me kryesuesit e Degëve do të bëjë homazhe [ ].
  7. Kandidatja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) për kryeministre, Vjosa R. Osmani, ka thënë të hënën në Istog, se qeveria e saj do të jetë properëndimore dhe sipas ‘modelit.
  8. REPUBLIKA E NAURUSË NJOHU REPUBLIKËN E KOSOVËS Misioni i Përhershëm i Republikës së Naurusë në Kombet e Bashkuara e ka njoftuar Presidentit e Republikës së Kosovës, dr. Fatmir Sejdiu, se ky vend, që shtrihet në perëndim të Oqeanit Pacifik dhe është anëtar i OKB-së, ka vendosur ta njohë Republikën e Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Theme Design & Developed By Themeseye